निर्वाचन विशेष

प्रतिनिधिसभाका नवनिर्वाचित १६४ सांसद, कांग्रेस पहिलो (सूचीसहित)

प्रतिनिधिसभातर्फ अहिलेसम्म ५७ सिटसहित नेपाली कांग्रेस पहिलो स्थानमा छ ।

मंसिर ४ गते सम्पन्न आम निर्वाचन २०७९ को मतगणना अन्तिम चरणमा पुगेको छ । हालसम्म प्रतिनिधिसभाका १६५ मध्ये १६४ क्षेत्रको नतिजा सार्वजनिक भएको छ ।

अब दोलखाको ननिजा आउन बाँकी छ । त्यहाँ गणना जारी छ । प्रतिनिधिसभातर्फ अहिलेसम्म ५७ सिटसहित नेपाली कांग्रेस पहिलो स्थानमा छ । नेकपा एमाले ४४ क्षेत्रमा विजयी भई दोस्रो स्थानमा छ ।

नेपाली कांग्रेस – ५७

१. मुस्ताङ – योगेश शेरचन
२. मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ
३. काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह
४. काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे
५. काठमाडौं ४ – गगनकुमार थापा
६. काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल
७. रसुवा – मोहन आचार्य
८. ललितपुर १ – उदय शमशेर जबरा
९. तनहुँ २ – शंकर भण्डारी
१०. डडेल्धुरा – शेरबहादुर देउवा
११. काठमाडौं १० – राजेन्द्रकुमार केसी
१२. पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल
१३. सुर्खेत २ – हृदयराम थानी
१४. ओखलढुंगा १ – रामहरि खतिवडा
१५. झापा १ – विश्वप्रकाश शर्मा
१६. पर्सा १– अजयकुमार चौरसिया
१७. गोरखा १ – राजेन्द्र बजगाँई
१८. म्याग्दी १ – खमबहादुर गर्बुजा
१९. अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह
२०. कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर
२१. दार्चुला – दिलेन्द्र प्रसाद बडू
२२. कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक
२३. कञ्चनपुर २ – एनपी साउद
२४. सिन्धुपाल्चोक २ – मोहनबहादुर बस्नेत
२५. दैलेख २ – दिक्पालकुमार शाही
२६. भक्तपुर २ – दुर्लभ थापा
२७. नवलपरासी पूर्व १ – शशांक कोइराला
२८. तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल
२९. बाँके ३ – किशोरसिंह राठोर
३०. रौतहट ४ – देवप्रकाश तिमल्सिना
३१. नवलपुर २ – विष्णुकुमार कार्की
३२. सप्तरी ३ – दिनेश यादव
३३. धादिङ २ – रामनाथ अधिकारी
३४. सुर्खेत १ – पूर्णबहादुर खड्का
३५. दाङ ३ – दीपक गिरी
३६. सिन्धुली १ – श्यामकुमार घिमिरे्
३७. बर्दिया १ – सञ्जयकुमार गौतम
३८. नवलपरासी (सुस्ता पश्चिम) – १ विनोद चौधरी
३९. धनुषा २ – रामकृष्ण यादव
४०. मोरङ ६ – शेखर कोइराला
४१. गुल्मी १ – चन्द्र भण्डारी
४२. स्याङ्जा १ – राजु थापा
४३. संखुवासभा १ – दिपक खड्का
४४. नवलपुर १ – शशांक कोइराला
४५. कैलाली ५ – डिल्लीराज पन्त
४६. कपिलवस्तु २ – सुरेन्द्रराज आचार्य
४७. तेह्रथुम – सीता गुरुङ
४८. नुवाकोट २– अर्जुन नरसिंह केसी
४९. स्याङ्जा २– धनराज गुरुङ
५०. मोरङ ३– सुनिलकुमार शर्मा
५१. सप्तरी ४– तेजुलाल चौधरी
५२. मोरङ १ – डिग बहादुर लिम्बु
५३. उदयपुर १ – डा नारायण खड्का
५४. संखुवासभा – दिपक खड्का
५५. सुनसरी ४ – ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की
५६. महोत्तरी ४– महेन्द्रकुमार राय
५७. बाजुरा – बद्रीप्रसाद पाण्डे

नेकपा एमाले – ४४

१. उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी
२.काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ
३. ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन
४. गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट
५. झापा २ – देवराज घिमिरे
६. झापा ५ – केपी शर्मा ओली
७. ताप्लेजुङ – योगेश भट्टराई
८. पर्सा ३ – राजकुमार गुप्ता
९. अर्घाखाँची – टोपबहादुर रायमाझी
१०. प्युठान – सूर्य थापा
११. लमजुङ १ – पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
१२. मकवानपुर २ – महेश बर्तौला
१३. सोलुखुम्बु – मानवीर राई
१४. पर्वत – पदम गिरी
१५. झापा ४ – लालप्रसाद साँवा लिम्बु
१६. रुपन्देही ५ – बासुदेव घिमिरे
१७. धनकुटा – राजेन्द्रकुमार राई
१८. कास्की २ – विद्या भट्टराई
१९. सिरहा १ – रामशंकर यादव
२०. बाँके १ – सूर्यप्रसाद ढकाल
२१. बैतडी – दामोदर भण्डारी
२२. कपिलवस्तु १ – बलराम अधिकारी
२३. कञ्चनपुर १ – तारा लामा तामाङ
२४. पाँचथर – वसन्तकुमार नेम्वाङ
२५. कास्की ३ – दामोदर पौडेल वैरागी
२६. बारा ३ – ज्वालाकुमारी साह
२७. धनुषा ३ – जुलीकुमारी महतो
२८. बारा १ – अच्युतप्रसाद मैनाली
२९. सर्लाही ३ – हरिप्रसाद उप्रेती
३०. काभ्रेपलाञ्चोक २ – गोकुलप्रसाद बास्कोटा
३१. कास्की १ – मनबहादुर गुरुङ
३२. पाल्पा २ – ठाकुर गैरे
३३. पाल्पा १ – नारायणप्रसाद आचार्य
३४. मोरङ २ – ऋषिकेश पोखरेल
३५. रुपन्देही २ – विष्णु पौडेल
३६. कपिलवस्तु ३ – मंगलप्रसाद गुप्ता
३७. सिरहा ३ – लिलानाथ श्रेष्ठ
३८. रुपन्देही १ – छविलाल विश्वकर्मा
३९. सुनसरी २ – भीम आचार्य
४०. इलाम २ – सुवास नेम्वाङ
४१. महोत्तरी १ – लक्ष्मी महतो
४२. सुनसरी ३ –भगवती चौधरी
४३. रुपन्देहही १– छविलाल विश्वकर्मा
४४. इलाम १ – महेश बस्नेत

नेकपा माओवादी केन्द्र – १७

१. सिन्धुली २ – लेखनाथ दाहाल
२. सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा
३. बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल
४. रोल्पा – वर्षमान पुन
५. रुकुम पूर्व १ – पूर्णबहादुर घर्तीमगर
६. जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत
७. गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’
८. दाङ २ – रेखा शर्मा
९. खोटाङ – रामकुमार राई
१०. भोजपुर – सुदन किराती
११. मोरङ ४ – अमनलाल मोदी
१२. रुकुम पश्चिम – जनार्दन शर्मा
१३. कालिकोट – महेन्द्रबहादुर शाही
१४. नुवाकोट १ – हितबहादुर तामाङ
१५. हुम्ला – छिरिङ डम्डुल लामा (कार्चेन)
१६. काभ्रे १– सूर्यमान तामाङ (दोङ)
१७. सर्लाही २– महिन्द्र राय यादव

नेकपा एकीकृत समाजवादी – १०

१. अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर
२.बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ
३. बझाङ – भानुभक्त जोशी
४. दैलेख १ – अमरबहादुर थापा
५. डोटी – प्रेम आले
६. सल्यान – प्रकाश ज्वाला
७. रौतहट १ – माधवकुमार नेपाल
८. डोल्पा – धनबहादुर बुढा
९. धादिङ १ – राजेन्द्र पाण्डे
१०. दाङ १ – मेटमणि चौधरी

जनता समाजवादी पार्टी, नेपाल – ७

१. पर्सा १ – प्रदीप यादव
२. सप्तरी १ – नवलकिशोर साह
३. सिरहा ४ – वीरेन्द्रप्रसाद महतो महतो
४. सिरहा २ – राजकिशोर यादव
५. बारा २ – रामसहायप्रसाद यादव
६. धनुषा १ – दिपक कार्की
७. सुनसरी १ – अशोक राई

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी – ७

१. बाँके २ – धवलसमशेर जबरा
२. जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही
३. मकवानपुर १ – दीपकबहादुर सिंह
४. झापा ३ – राजेन्द्र लिङ्देन
५. नवलपरासी २ – धु्रवबहादुर प्रधान
६. चितवन ३ – विक्रम पाण्डे
७. रुपन्देही ३ – दीपक बोहोरा

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी – ७

१. काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली
२. काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ
३. काठमाडौं २ – सोविता गौतम
४. काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल
५. चितवन २ – रवि लामिछाने
६. ललितपुर ३ – डा.तोसिमा कार्की
७. चितवन १ – हरि ढकाल

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी, नेपाल – ४

१. रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला
२. सर्लाही १ – रामप्रकाश चौधरी
३. महोत्तरी २ – शरदसिंह भण्डारी
४. महोत्तरी ३ – महन्थ ठाकुर

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी–३

१. कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी
२. कैलाली १ – रञ्जिता श्रेष्ठ
३. कैलाली २ – अरुणकुमार चौधरी

राष्ट्रिय जनमोर्चा–१

१. बाग्लुङ – चित्रबहादुर केसी

नेपाल मजदुर किसान पार्टी–१

१. भक्तपुर १ – प्रेम सुवाल

जनमत पार्टी – १

१. सप्तरी २ – डा.सिके राउत

स्वतन्त्र – ५

१. बर्दिया २ – लालवीर चौधरी
२. मोरङ ५ – योगेन्द्र मण्डल
३. रौतहट ३ – प्रभु साह
४. सर्लाही ४ – अमरेशकुमार सिंह
५. रौतहट २ – किरणकुमार साह

प्रतिक्रिया

लोकप्रिय