प्रतिनिधि सभा सदस्य निर्वाचन

प्रतिनिधि सभाको ५८ ठाउँको नतिजा सार्वजनिक : कसले कहाँ जिते

कांग्रेस २४, एमाले १२, माओवादी ६

प्रतिनिधि सभाका १६५ निर्वाचन क्षेत्रमध्ये ५८ वटाको नतिजा सार्वजनिक भएको छ ।

कांग्रेसले २५, एमालेले १२, माओवादी केन्द्र ६ तथा राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी र एकीकृत समाजवादी समान ४/४ ठाउँमा विजयी भएका छन् । राप्रपा २ वटा क्षेत्रमा विजयी भएको छ ।

त्यस्तै जनता समाजवादी पार्टी, जनमत पार्टी, राष्ट्रिय जनमोर्चा, लोसपा र नागरिक उन्मुक्ति पार्टीले एक/एक ठाउँमा जित हासिल गरेका छन् । स्वतन्त्र उम्मेदवारले एउटा क्षेत्रमा जितेका छन् ।

कसले कहाँ जिते:
नेपाली कांग्रेस:

दैलेख २ – दिक्पाल कुमार शाही
भक्तपुर २–दुर्लभ थापा
कञ्चनपुर २–एनपी साउद
कैलाली ४ – वीरबहादुर बलयार
गोरखा १– राजेन्द्र बजगाईँ
म्याग्दी – खमबहादुर गर्बुजा
दार्चूला – दिलेन्द्र बडु
कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक
अछाम २– पुष्पबहादुर शाह
पर्सा २ – अजयकुमार चौरसीया
झापा १–विश्वप्रकाश शर्मा
ओखलढुंगा– रामहरि खतिवडा
काठमाण्डौ १०– राजेन्द्र केसी
पर्सा ४–रमेश रिजाल
सुर्खेत २–ह्दयराम थानी
तनहुँ २ – शंकर भण्डारी
डडेलधुरा – शेरबहादुर देउवा
ललितपुर १ – उदय शमशेर राणा
काठमाण्डौ ४ – गगनकुमार थापा
रसुवा –मोहन आचार्य
काठमाण्डौ ५ – प्रदीप पौडेल
काठमाण्डौ ३ – सन्तोष चालिसे
काठमाण्डौ १ – प्रकाशमान सिंह
मुस्ताङ – योगेश गौचन थकाली
मनाङ – टेकबहादुर गुरुङ

एमाले
लमजुङ–पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
मकवानपुर २–महेशकुमार बर्तौला
प्युठान– सूर्य थापा
कास्की २–विद्या भट्टराई
अर्घाखाँची–टोपबहादुर रायमाझी
झापा २– देवराज घिमिरे
झापा ५– केपी शर्मा ओली,
ताप्लेजुङ –योगेश भट्टराई
गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट
उदयपुर २ – अम्बर बहादुर रायमाझी
ललितपुर २ – प्रेमबहादुर महर्जन
काठमाण्डौ ९– कृष्णगोपाल श्रेष्ठ

माओवादी केन्द्र
सिन्धुपाल्चोक–१ माधव सापकोटा
रोल्पा–वर्षमान पुन
जाजरकोट–शक्ति बस्नेत
वाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल
रुकुम पूर्व–पूर्ण घर्ती मगर
सिन्धुली २–लेखनाथ दाहाल

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी 
काठमाण्डौ ६–शिशिर खनाल
काठमाण्डौ २– सोबिता गौतम
काठमाण्डौ ७– गणेश पराजुली
काठमाण्डौ ८– विराजभक्त श्रेष्ठ

एकीकृत समाजवादी
सल्यान–प्रकाश ज्वाला
बारा ४– किसान श्रेष्ठ
अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर
बझाङ–भानुभक्त जोशी

राप्रपा
बाँके २ – धवल शमशेर राणा
जुम्ला–ज्ञान बहादुर शाही (ज्ञानेन्द्र शाही)

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी
कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी

जनमोर्चा 
बाग्लुङ १ –चित्रबहादुर केसी

जनमत पार्टी
सप्तरी २– सिके राउत

जनता समाजवादी पार्टी
पर्सा २ – प्रदीप यादव

लोसपा
रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ल

स्वतन्त्र
बर्दिया–२ लालविर चौधरी

प्रतिक्रिया

धेरै पढिएको